Wykorzystanie hermetycznych opraw LED w przedsiębiorstwach

Warunki pracy w różnego rodzaju zakładach przemysłowych wymagają nierzadko zachowania wyjątkowej czystości i sterylności środowiska, lub wręcz przeciwnie, same generują czynniki szkodliwe dla stosowanych w obiekcie maszyn i sprzętów.

Oprawy LED stosowane coraz powszechniej jako główna technologia oświetleniowa dużych obiektów przemysłowych musiały podobnie jak wszystko zostać więc i do takich warunków dostosowane, wytrzymując zarówno dużą wilgoć, zapylenie czy obecność chemikaliów w powietrzu, jak i samodzielnie nie tworząc czynników mogących zaszkodzić sterylności pomieszczeń. W celach takich wykorzystuje się dziś więc specjalnie zaprojektowane hermetyczne oprawy LED. Czym się charakteryzują i w jaki sposób stosowane są w różnego rodzaju przedsiębiorstwach?

Odporne na każde warunki hermetyczne oprawy LED

Normy i standardy określające parametry oświetlenia stosowanego w warunkach przemysłowych są dziś dość restrykcyjne, bo to dzięki nim pracownicy mogą wykonywać swoje zadania precyzyjnie i komfortowo, bez narażania swojego stanu zdrowia, wzroku i samopoczucia.

Oprawy LED proponowane do stosowania w przedsiębiorstwach powinny być więc przystosowane tak, by panujące w zakładzie warunki nie wpływały na jakość oświetlenia, jego natężenie czy stopień rozproszenia. Warunki  takie jest  w stanie zagwarantować nam firma Lumentec, która oferuje hermetyczne oprawy LED, które charakteryzują się wysoką szczelnością oraz stopniem ochrony przed wnikaniem do wewnątrz oprawy wszelkich pyłów, ciał stałych czy wody i pary wodnej mogących unosić się w powietrzu.

Stopień szczelności może być tu oczywiście różny w zależności od konkretnej oprawy i wymagań przedsiębiorstwa, dlatego też oferta samych opraw hermetycznych najlepszych producentów tego typu rozwiązań jest dziś niezwykle szeroka.

Nowoczesne oprawy LED

Wykorzystanie hermetycznych opraw LED w przemyśle

Oprawy przemysłowe znajdują dziś zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, doskonale sprawdzając się zarówno jako oświetlenie hal produkcyjnych, stanowisk montażowych czy magazynów, jak i zewnętrznych parkingów i przestrzeni roboczych. Z tego też powodu przygotowanie hermetycznych opraw LED opiera się na warunkach, jakie oświetlenie będzie musiało w danych okolicznościach wytrzymać – zwiększonej wilgoci, wyższej lub niskiej temperaturze pracy, czy też dużym stężeniu pyłów.

Dodatkowo, oprawy hermetyczne mogą zostać wzmocnione na wypadek zwiększonego ryzyka uszkodzenia mechanicznego czy jakiegokolwiek uderzenia w oprawę podczas codziennych prac zakładu – aspektów, jakie mogą wpływać na jakość i skuteczność działania oświetlenia jest wiele, dlatego też należy dokładnie rozważyć je wszystkie przed wyborem odpowiednich opraw LED.

Możliwości przemysłowego zastosowania hermetycznych opraw LED jest wiele, bo dziś decyzję o przejściu na znacznie wydajniejszą i bardziej trwałą formę oświetlenia podejmuje coraz większa liczba przedsiębiorców. Już teraz oprawy LED pojawiają się w zakładach produkcyjnych branży spożywczej czy farmakologicznej, gdzie dodatkowo same nie przyczyniają się do pogorszenia sterylnych warunków pracy zakładu, w magazynach, hurtowniach, branży metalurgicznej, w obiektach handlowych, a nawet w myjniach samochodowych, na basenach czy w obiektach SPA, gdzie poziom wilgotności powietrza, ryzyko zachlapania opraw świetlnych wodą, czy zasolenie powietrza są przecież niezwykle wysoki.

Energooszczędne LED-y dla wszystkich gałęzi przemysłu

Przedsiębiorcy, którzy rozważają inwestycję w nowy, energooszczędny system oświetlenia i zastanawiają się nad opłacalnością opraw LED mogą dziś z pełnym spokojem sięgnąć po rozwiązanie, które nie tylko przyniesie im oczekiwane cięcie kosztów energii, ale przede wszystkim zagwarantuje trwałość i efektywność pracy w zadanych warunkach bez konieczności ciągłego naprawiania i wymiany źródeł światła.

Jakość opraw hermetycznych u najlepszych producentów pozwala z powodzeniem montować je w nawet najtrudniejszych warunkach przemysłowych bez ryzyka, że te nie dostarczą wystarczająco komfortowych warunków pracy i nie spełnią prawnych wymagań dotyczących jakości oświetlenia.