Lampy uliczne LED

Oświetlenie uliczne jest istotne nie tylko w większych miastach, ale również z małych miejscowościach i na wsiach. Dzięki dzisiejszym możliwościom, jakie daje nam technologia, mamy możliwość wykorzystać lampy LED w celu oświetlania dróg nocą.

Zastosowanie lamp ulicznych LED

Lampy uliczne LED są produkowane na masową skalę, w wielu różnych kombinacjach. Władze miasta mogą więc korzystać z szerokiego wyboru:

  • Zestawy solarne – są to jedne z najbardziej popularnych rodzajów lam ulicznych typu LED. Działanie takiego zestawu polega na tym, że lampa posiada akumulator, który ładowany jest w około 4-6 godzin (zależy od rodzaju lampy). Akumulator jest umieszczony na wysokości od 3 do 8 metrów, by móc najlepiej wychwycić ciepło monitorowane przez lampę. Taka lampa może być nachylona pod każdym kątem. Lampy solarne posiadają specjalny czujnik zmierzchu, który pozwala na uruchomienie lampy, gdy nadejdzie pora. Ten typ oświetlenia ulicznego LED jest dobry dla miejsc, w których trudne jest lub niemożliwe doprowadzenie kabli. Jeśli chodzi o wygląd lamp – ich wysokość jest standardowa, są czarne albo białe, akumulator jest widoczny. Najczęściej mieści się on na samej górze lampy. Warto również wspomnieć, że cena lampy solarnej wynosi od ponad 2 tysięcy do około 5 tysięcy złotych.
  • Lampy uliczne LED różnego rodzaju – lampy wykonane z wytrzymałego tworzywa, posiadające dużą moc i zasięg, są dostępne w różnych cenach, w zależności od firmy i najważniejszych parametrów. Wiadomo, że im lepsza firma i wyższe parametry, tym lampa będzie droższa. Ceny różnych lamp wahają się od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych za sztukę.
  • Żarówki LED – niezwykle oszczędny typ oświetlenia ulicznego LED. Żarówki LED są małe, jednak ich rozmiar odpowiada każdej oprawie, dzięki czemu może ona zostać umieszczona wszędzie. Producenci i sprzedawcy najbardziej polecają ten typ lampy do oświetlenia ulicznego, choć znajduje ona swoje zastosowanie również w oświetlaniu hal i magazynów. Lampa może świecić na biały lub naturalny kolor. Ceny żarówek LED wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, w zależności od mocy i parametrów.
  • Lampy parkowe LED – charakteryzują się nietuzinkowym kształtem – są one bowiem zaokrąglone. Diody skierowane są ku dołowi, co pozwala świetnie oświetlić cały teren znajdujący się wokół lampy. Lampa tego typu świetnie nadaje się do oświetlenia ulicznego ze względu na swoją moc i zasięg światła. Jest ona wytrzymała i stosunkowo lekka. Dzięki ochronie wykonanej najczęściej z tworzywa sztucznego wysokiej jakości oraz aluminium, lampa jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. Cena lampy zaczyna się od 2 tysięcy złotych.

oświetlenie led

W dzisiejszym świecie coraz częściej brana jest pod uwagę oszczędność energii i przepływu prądu. Przez ogromne zużywanie prądu i energii, sieć elektryczna jest znacznie obciążona. Koszty utrzymania firmy rosną, zyski z czasem mogą maleć. Nie można również pominąć kar za przekroczenie limitu przepływu energii. Warto jest więc pomyśleć o tym, w jaki sposób sprawić, by mniej wydawać na oświetlenie miasta. Uliczne lampy LED sprawdzają się w wielu domach, w magazynach na halach czy w biurach. Jest to więc dobry pomysł, z którego korzystają inni. Warto go przetestować – na pewno się nie zawiedziemy. Ze względu na działanie lamp LED i ich zalety, możemy nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i cieszyć się długą żywotnością lamp. Dodatkowo – lampy uliczne LED mają bardzo mocne i długotrwałe strumienie światła.