Kombajny rolnicze – części

Części do maszyn rolniczych w sezonie letnim oraz poza nim cieszą się bardzo dużym zbytem wśród klientów. Wynika to ze względu na chęć utrzymania pojazdów w jak najlepszej kondycji technicznej oraz z większej świadomości rolników, że im lepszy stan techniczny zaplecza maszynowego tym wydajniejsza praca.

Szczególną uwagę należy zwrócić na części do kombajnów rolniczych, które wykonują szczególnie ciężką pracę na roli i muszą być w pełni sprawne. Wyposażenie jest niezwykle ważne, dlatego najczęściej stosowane są tylko oryginalne elementy zamienne, które cechują się dużą wytrzymałością.

Najpopularniejsze części do kombajnów

Do najpopularniejszych elementów, które ulegają zużyciu w kombajnach rolniczych można zaliczyć wszelkiego rodzaju czujniki, paski oraz elementy wyposażenia silnika. Najpopularniejszą częścią, która kupowana jest przez serwisantów oraz rolników są różnego rodzaju paski klinowe, które w przypadku uszkodzenia mogą całkowicie unieruchomić pojazd. Drugim najważniejszym elementem są uszczelki pozwalające na pracę silnika bez wycieków. Jest to niezwykle ważne, ponieważ każdy ubytek oleju silnikowego jest niebezpieczny i może narazić właściciela na większe koszty w przypadku zaniedbania wymiany uszczelek. 

części do kombajnuWarto także pamiętać o materiałach eksploatacyjnych do kombajnów rolniczych, które tak jak inne maszyny wymagają okresowych przeglądów oraz wymian. Najpopularniejszym elementem są filtry paliwa i oleju, które powinny być wymieniane wraz z płynami w określonych okresach, o których mówi producent.

Należy pamiętać o regularnym serwisie pojazdu, ponieważ pozwoli to uniknąć niespodziewanych usterek, które mogą unieruchomić pojazd i uniemożliwią pracę, a jak wiadomo każdy przestój to strata pieniędzy dla rolnika. 

Podczas pracy w ciężkich warunkach uszkodzeniom mogą ulegać także łożyska oraz wszelkiego rodzaju czujniki, które psują się ze względu na zalegający na nich brud. Cieszą się one także dużą popularnością w sklepach internetowych, a więc w czasie, kiedy maszyny rolnicze podlegają serwisowi można wyczuć ich deficyt w magazynach. 

Gdzie kupić części do kombajnów rolniczych?

Wszelkiego rodzaju akcesoria, części zamienne oraz płyny do maszyn rolniczych można zakupić w sklepach internetowych, które zajmują się rolnictwem. Warto wybierać tylko renomowane marki, które udostępniają oryginalne części, na które udzielona jest gwarancja producenta. Decydując się na zakup przedmiotów przez internet warto skorzystać z doradztwa specjalistów, którzy pomogą w doborze odpowiedniej części dla danego modelu maszyny bądź kombajnu rolniczego.

Dobrym wyborem będą sklepy, które w swojej ofercie posiadają szereg części zamiennych lub dają możliwość szybkiego ich ściągnięcia z magazynów producenta. Nie od dziś wiadomo, że każdy przestój w rolnictwie to strata pieniędzy dla rolnika. Z tego względu sklepy internetowe dokładają wszelkich starań, aby dostępność części była zawsze na wysokim poziomie. Przykładem jest oferta sklepu Dojczfar z częściami do kombajnów: https://www.dojczfar.pl/kombajny-deutz-fahr

Jak dbać o kombajn rolniczy?

części do kombajnówKombajn, tak jak inne maszyny rolnicze wymaga okresowych przeglądów oraz regularnych napraw w przypadku występowania usterek. Praca w trudnych warunkach znacznie przyczynia się do uszkodzenia wielu podzespołów takich jak np. czujniki, łożyska lub uszczelki. Warto dbać o dobry stan pojazdu, ponieważ dzięki temu można uniknąć nieprzewidzianych usterek, które uniemożliwią dalszą pracę pojazdu. Najlepszym czasem na podejmowanie się prac serwisowych jest okres po sezonie żniw, w którym maszyny nie są użytkowane.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zaopatrzyć się w części zamienne do kombajnów odpowiednio wcześniej, ponieważ mogą być one niedostępne od ręki nawet w sklepie internetowym. Wynika to z dużej różnorodności części dla wielu modeli kombajnów dostępnych na rynku.

Warto także wykonywać regularnych wymian oleju wraz z filtrami, które można zakupić również w profesjonalnych sklepach internetowych. Prawidłowe przeprowadzenie prac serwisowych kombajnów pozwala na ich długą pracę bez zbędnych przestojów, a brak przestojów to większy zysk dla rolnika i szybsze ukończenie pracy. Zdecydowanie nie powinno oszczędzać się na częściach zamiennych, wybierając tańsze zamienniki. Jest to błędna praktyka, która prowadzi tylko do konieczności częstszego serwisowania. Decydując się na zakupy w sklepie internetowym należy wybierać tylko oryginalne części do kombajnów rolniczych.