Suszarki do rąk – mechanika działania

W dzisiejszych czasach suszarki do rąk stanowią częste wyposażenie wielu miejsc. W zdecydowanej  większości można się na nie natknąć w miejscach publicznych. Szkoły, hotele, toalety publiczne czy restauracje, to tylko niektóre miejsca, w jakich znajdują się suszarki do rąk. Każdy z nas zna działanie takich suszarek. Możliwość szybkiego i wygodnego wysuszenia tuż po zbliżeniu rąk, jest nowoczesnym i tanim rozwiązaniem.

Zastosowanie suszarek do rąk jest bezpieczne i ekonomiczne. Obecnie, możemy zakupić takie modele, które pracują bardzo skutecznie i gwarantują oszczędność energii.

 

Warto jednak pamiętać, że każdy z nas ma zupełnie inne wymagania. Dobór odpowiedniej suszarki jest uzależniony między innymi od miejsca oraz ilości osób, które z niego korzystają.

Elektryczne suszarki do rąk są stosowane na całym świecie już od dawna. Ich wydajność oraz skuteczność pozwala nie tylko na szybkie i dokładne suszenie rąk. Dzięki ich wykorzystaniu, przedsiębiorca lub administrator oszczędza na kosztach ręczników papierowych oraz na innych czynnikach związanych z obsługą. Korzystanie z suszarek ma również wymiar ekologiczny, gdyż nie generujemy sterty odpadów papierowych i foliowych, a to znacznie redukuje emisję CO₂.

Nowoczesne  suszarki nie posiadają energochłonnych grzałek, lecz suszą dłonie mocnym strumieniem powietrza. Taki sposób zapewnia duże oszczędności energii, i nie przyczynia się w żaden sposób do przesuszenia i zniszczenia skóry dłoni.

 

Przegląd modeli suszarek

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się suszarki kieszeniowe. To taki typ suszarek, do których można włożyć dłonie, aby szybciej je osuszyć. Powietrze ogrzane ciepłem silnika, z dużą prędkością szybko osusza nasze ręce. Suszarki kieszeniowe, ze względu na swoją popularność, są produkowane przez niejedną firmę. Istnieje zatem kilka ich rodzajów – do każdego miejsca suszarki powinny być dobierane, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby. Suszarki tego typu są nieco droższe od tradycyjnych, jednak ich zalety znacznie przewyższają inne modele.

Moc silnika przekładająca się na zużycie energii, prędkość czy objętość wydmuchiwanego powietrza oraz czas suszenia rąk, to podstawowe kryteria, które bierze się pod uwagę wybierając odpowiedni rodzaj suszarek. Nie wszystkie suszarki kieszeniowe muszą  cechować się dużą mocą by sprawnie suszyć ręce. Wiele suszarek gwarantuje nam wysuszenie rąk nawet w 10 sekund. Krople wody szybko są ‘spychane’ przez mocny podmuch powietrza i nierzadko spływają do wbudowanego zbiornika by nie rozlewać się po podłodze.

Trzeba również zwrócić uwagę na to, jak bardzo suszarka jest odporna na wszelkie typy uszkodzeń.

Wiele modeli posiada specjalną powłokę antybakteryjną oraz filtry HEPA. Jest to dodatkowa zaleta, która czyni suszarki kieszeniowe bardziej higienicznymi.
Konkretne modele suszarek do rąk mają określony okres gwarancji, na co warto zwrócić uwagę. Nierzadko producenci oferują również dłuższy serwis gwarancyjny.
Dodatkowe elementy, w jakie wyposażone są elektryczne suszarki do rąk, to wyświetlacz i podświetlenie LED. Dzięki nim możemy obserwować proces suszenia oraz w jakim stopniu woda ocieka z naszych dłoni.

R1.1_EcoUse

Przykładem oszczędnej suszarki elektrycznej do rąk jest model R 1.1 o mocy 1000W. Silnik bezszczotkowy, dwustopniowy i w pełni automatyczny pozwala na wygodne i szybkie suszenie rąk. Model cechuje się najwyższym na rynku przepływem powietrza w czasie 1 sekundy ~44 litry.

Modele suszarek kieszeniowych, mogą mieć dodatkowo różne kolory. Wygląd suszarek jest najczęściej ostatnim kryterium, jakie bierzemy pod uwagę. Z racji tego, iż suszarki kieszeniowe do rąk najczęściej znajdują się w miejscach publicznych, suszarka wybierana jest przede wszystkim ze względu na jakość i bezobsługowość. Kolor oraz kształt pozwolą upiększyć toaletę, a wszelkie atuty i właściwości suszarki dadzą nam możliwość jej długoletniego użytkowania. W niektórych miejscach, suszarka może nie tylko pełnić funkcjonalną rolę. Oprócz szybkiego suszenia rąk, suszarka może również ozdabiać naszą toaletę.

Najbardziej wygodne suszarki kieszeniowe do rąk to te, których głębokość kieszeni wynosi około 25 cm, a ogólne gabaryty suszarki pozwalają na wygodne suszenie rąk. Urządzenia te zawsze montowane są na odpowiedniej wysokości tak, by możliwe było wygodne wysuszenie rąk dla każdego z nas. Znaczna większość modeli suszarek tego typu, to wygodna alternatywa dla suszarek tradycyjnych, które jeśli są zamocowane wysoko uniemożliwiają suszenie rąk dzieciom lub osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.