Recenzja preparatu Alpha Nano E-C Metal

Pielęgnacja samochodu jest tematem, o który dopiero zaczyna się mówić w naszym kraju. Mało kto posiada specjalistyczną wiedzę na temat dostępnych na naszym rynku kosmetyków oraz produktów służących do ochrony pojazdu. Na szczęście, ten stan rzeczy powoli się zmienia i na rynku pojawiają się pierwsze specjalistyczne sklepu, oferujące produkty od wiodących producentów. Dzisiaj zajmiemy się recenzją preparatu ochronnego Alpha Nano E-C Metal, który udało nam się przetestować dzięki uprzejmości sklepu Urban Detailing z okolic Wrocławia. Przyznam szczerze, że podchodziłem do tej recenzji dosyć sceptycznie – nie mając wcześniejszej styczności z tego typu produktami, nie wierzyłem w ich skuteczność. O dziwo, efekty, które zauważyłem na swoim aucie niewiele różniły się od tych opisywanych przez producenta

Alpha Nano E-C Metal to preparat tworzący specjalną, ceramiczna powłokę na podzespołach auta. Co daje nam owa powłoka? Zgodnie z opisem na produkcie, posiada ona sile właściwości higroskopijne i chroni przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Wystarczy jednokrotne spryskanie powierzchni samochodu w celu jej kompleksowego zabezpieczenia. Jest to rozwiązanie niezwykle łatwe w użyciu, gdyż nie wymaga od nas ręcznej aplikacji, jak w przypadku wosków czy innych lakierów.

Jak wskazuje ostatni człon nazwy tego preparatu, jest to produkt dedykowany powierzchniom metalowym, takim jak wydech, felgi czy też inne chromowane elementy.

Wszyscy wiemy, jak szybko elementy tego typu mogą ulegać zabrudzeniom oraz uszkodzeniom, przez co takie powierzchnie są bardzo trudne do utrzymania w nienagannej kondycji. Po prawie dwóch tygodniach od użycia na moich felga, warstwa ochronna cały czas utrzymywała się na moich felgach i sprawiała, że mimo niesprzyjających warunków na dworze, żaden brud na nich nie osiadał

Sposób aplikacji

Użycie preparatu Alpha Nano E-C Metal jest bardzo proste – wystarczy kierować się instrukcjami zawartymi na etykiecie, aby szybko i sprawnie nałożyć produkt na powierzchnię auta. Warto jednak pamiętać o następujących zaleceniach producenta: preparat powinien nakładany być w temp. otoczenia wynoszącej 10-30°C oraz przy wilgotności ok. 50%.


Zalety: bardzo wysoka wydajność, łatwe w użyciu

Wady: wysoka cena

Ocena łączna produktu: 85 pkt / 100

alpha-nano-e-c-metal