Akcesoria rowerowe – zadbaj o prawidłowe wyposażenie roweru

Jazda na rowerze sama w sobie jest już przyjemna. W ciepły, słoneczny dzień nie ma nic lepszego niż wybranie się na wycieczkę. Jeżeli najbardziej lubimy wymagające wyjazdy w trudny teren to kwestia przyjemności jest oczywista.

Komfort podróżowania na rowerze można jeszcze zwiększyć. W jaki sposób? Dokupując dodatkowe akcesoria jak na przykład odpowiedni strój czy buty.

Są też elementy niezbędne jak chociażby pompka. Błotniki nie we wszystkich rowerach są w standardzie, lecz i je można dokupić. Ciekawym gadżetem jest też licznik rowerowy, który wspomoże nasz trening.

To, co niezbędne i przydatne

Wybierając się w długą trasę warto zabrać ze sobą kilka rzeczy do przeprowadzania napraw. Komplet profesjonalnych kluczy może oczywiście się nie przydać, lecz warto mieć go na wszelki wypadek.

Zapasowe dętki to równie ważny element. Oczywiste, więc staje się posiadanie pompki. Najlepsze w trakcie podróży są rodzaje niewielkich rozmiarów z możliwością przymocowania do ramy. Równie ważna jest też wydajność. Napompowanie koła nie powinno być bardzo męczące. Pompka powinna być wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów. Do tego liczy się waga, jak można się domyślić nie powinna być zbyt duża.

Skupimy się teraz na liczniku kilometrów z intuicyjnym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem. Obecni tego typu urządzenia oprócz liczenia kilometrów posiadają inne zastosowania. Standardem staje się wbudowany system GPS. Ponadto mamy dostęp do mierzenia czasu jazdy czy też prędkości. Warto zainwestować w licznik, który monitoruje ilość spalonych kalorii. Będzie doskonałym uzupełnieniem każdej sesji treningowej odbywanej na rowerze.

Kaski rowerowe

Błotniki na wyposażeniu

W wielu rowerach błotniki znajdują się w standardowym wyposażeniu. Jeżeli nie, to można spokojnie je dokupić.

Istnieje duży wybór błotników do rowerów górskich. Najlepsze są modele uniwersalne, pasujące do kół o wymiarach znajdujących się w przedziale od 24 do 28 cali. Ich najważniejsza i zarazem podstawowa cecha to wytrzymałość. Powinny być wykonane z materiału bardzo odpornego na uszkodzenia.

Kolejna kwestia to szybki montaż lub demontaż błotników. Istnieją rodzaje zapewniające tą cechę oraz dodatkowo regulację położenia.

Błotniki posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet. Podstawa to ochrona przed zabrudzeniami. W długiej trasie to dość ważna kwestia. Ponadto widoczne odblaski na ubraniu to większa widoczność na drodze.

Rynek rowerowy oferuje nam wiele ciekawych akcesoriów. Niektóre z nich, jak chociażby pompka to absolutna podstawa. Przydaje się w trasie jak i przed wjazdem na nią.

Błotniki to z kolei opcja do wyboru. Nie są absolutnie konieczne, lecz bardzo przydatne. Podobnie jak licznik rowerowy. Może być uzupełnieniem treningu jak i zabezpieczeniem przed zgubieniem drogi. Wbudowany GPS to duże ułatwienie.


Artykuł sponsorowany. Źródło informacji: http://www.pmbike.pl/akcesoria-rowerowe