Technologie dla kostki brukowej

Historia kostki brukowej sięga kilkuset lat. Na przestrzeni dziejów wielokrotnie zmieniała się jej forma, przeznaczenie oraz materiały, z których była produkowana. Co sprawia, że ten rodzaj nawierzchni towarzyszy nam od tak dawna. Odpowiedź jest bardzo prosta. Kostka jest rozwiązaniem bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, więc dzięki swojej praktyczności została bardzo szybko rozpowszechniona. Bruk jest o wiele bardziej trwały niż powszechnie stosowany asfalt, który pod wpływem niskich temperatur pęka i  staje się niezdatny do dalszego użytku. Jeżeli uwzględnimy również to jak łatwo kładzie się kostkę brukową i jak tani jest to materiał – uzyskamy rozwiązanie bezkonkurencyjne.

ALS czyli innowacyjna ochrona twojego bruku

ALS, czyli Anti Liquid System to innowacyjna technologia stosowana przy produkcji kostki brukowej przez firmę Libet. ALS polega na uszczelnieniu kostki od wewnątrz w trakcie procesu produkcji. Zastosowanie tego typu nowoczesnego rozwiązania pozwala na zwiększenie żywotności kostki brukowej – ALS zmniejsza nasiąkliwość bruku aż czterokrotnie! Redukcja płynów pochłanianych przez kostkę pozwala na ograniczenie powstawania plam, wykwitów i zazieleń. Pozwala to na łatwiejsze utrzymanie produktu w dobrym stanie i czystości oraz zachowanie jego naturalnego koloru. Inne firmy pokrywają swoje produkty specjalnym impregnatem mającym na celu zabezpieczenie kostki, ale taka zewnętrzna powłoka bardzo szybko zmywa się z powierzchni, przez co produkt narażony jest na bezpośredni kontakt z wodą i uszkodzenie.

Kostka premium czyli linia Libet Elegante

Marzysz o eleganckiej i trwałej nawierzchni wokół swojego domu? Linia Libet Decco Elegante została stworzona dla najbardziej wymagających klientów, którzy pragną, aby posesja imponowała niezwykłymi kolorami i kształtami. Kostka posiada unikatową powierzchnię dzięki poddaniu jej procesowi płukania, który pozwala na uwydatnienie szczegółów. Nawierzchnia wokół domu może pełnić rolę ozdoby, jeżeli użyjemy szlachetnych materiałów w zróżnicowanych kolorach. Wszystkie produkty z tej linii cechują się najwyższą jakością, czyli świetnym wykonaniem i odpornością nawet na najcięższe warunki. Warto postawić na sprawdzone zaufania i wybrać produkty z linii Elegante, gdyż ładny podjazd i chodnik to wizytówka każdego domu.

libet-elegante

Kostka z serii Elegante to produkt dla wymagające klienta, kochającego klasykę i jednocześnie pragnącego miłej czegoś co prezentować będzie się nowocześnie. 

Użyj wyobraźni i ułóż własny wzór

Kostka Libet piccola z serii Elegante to jeden z niewielu produktów na rynku,  który pozwala na prawie nieograniczone układanie wzorów i figur. Zastosowanie kilku kolorów kostki daje możliwość stworzenia indywidualnego projektu, w którym jedyne ograniczenie stanowi ludzka wyobraźnia. Trapezowy kształt kostki oraz jej filigranowy rozmiar sprawiają, że można ją układać w dowolnych kombinacjach, tworząc przy tym niepowtarzalne rozwiązania.

Różnorodność kolorów i bogatość kompozycji dają możliwość zastosowania kostki picolla zarówno w otoczeniu nowoczesnych jak i tradycyjnych domów. Zapraszamy do przejrzenia wszystkich produktów z serii Elegante.