Montaż balustrad i okien za pomocą usług dźwigowych

Mini żurawie stosowane powszechnie w branży budowlanej coraz częściej zastępują w pracach standardowe, pełnowymiarowe dźwigi. Zdecydowaną zaletą i przewagą mini dźwigów są ich kompaktowe rozmiary, które pozwalają na swobodną pracę w przestrzeniach zamkniętych i o ograniczonej możliwości ruchowej, a jednocześnie zapewniają wysoką wydajność wykonywanych usług. Wśród prac, jakie można zlecić do wykonania z pomocą mini dźwigu warto wymienić montaż balustrad i okien przeprowadzany w budynkach usługowych, biurowcach czy hotelach. Dlaczego wynajęcie do nich usług dźwigowych jest opłacalne?

Usługi dźwigowe w branży budowlanej – jak wykorzystać mini dźwig?

Mini żurawie są wygodnym rozwiązaniem wspomagającym pracę w branży budowlanej wszędzie tam, gdzie pełnowymiarowy żuraw nie może zostać swobodnie ustawiony. Oferowane z ich pomocą usługi znacząco usprawniły wiele etapów prac budowlanych, szczególnie w okresie wykańczania budynków, uzupełniając wysiłki pracowników budowlanych dodatkową mocą udźwigu. Prace z mini żurawiem są bezpieczne i wygodne, a same maszyny są wyjątkowo mobilne i bez problemu poruszają się po trudnym terenie na placu budowy oraz wylanych posadzkach wewnątrz budynku.

Klasyczne dźwigi mogą posłużyć przy głównych etapach konstrukcji budynku oraz zewnętrznych pracach montażowych, jeśli na placu budowy jest miejsce na bezpieczne ustawienie pojazdu. Żuraw będzie w stanie bez problemu przenieść na dach czy wyższe kondygnacje budynku niezbędne tam materiały i narzędzia, a także usprawnić pracę przy montowaniu przeszkleń i zewnętrznych elementów elewacji budynku. W tym samym czasie mini żuraw może pracować wewnątrz lub na zewnątrz, oferując wysięg do nawet 16 metrów i udźwig do 2,5 tony przydatny przy przenoszeniu lżejszych materiałów, pracach montażowych na pierwszych kondygnacjach budynku i wewnątrz wykańczanych budynków. Ze względu na dużą mobilność maszyny i wąską konstrukcję możliwe jest przemieszczanie się mini żurawiem pomiędzy wyznaczonymi już korytarzami i kolumnami podtrzymującymi strop, bez obaw o uszkodzenie ścian i podłóg.

Zalety wykorzystania usług dźwigowych

Stawiając na mini żurawie na etapie montażu balustrad, okien i przeszkleń w budynkach można oszczędzić mnóstwo czasu, który zostałby stracony przy ręcznym przenoszeniu i ustawianiu na miejscu każdego elementu. Balustrady czy przeszklenia są niejednokrotnie rozmiarów przekraczających możliwości udźwigu dwóch osób – aby zachować bezpieczeństwo, w ich przenoszenie i montaż trzeba zaangażować kilku pracowników. Przy wykorzystaniu mini dźwiga, który bez problemu wjedzie do wnętrza budynku i będzie pracował w ograniczonej przestrzeni, ustawienie balustrady na miejscu będzie wymagało minimum nakładu pracy.

Nawiązując do potrzeby zaangażowania w pracę większej liczby pracowników, montaż elementów wykończeniowych i dekoracyjnych takich jak balustrady czy przeszklenia z pomocą usług dźwigowych to także duża wygoda.

mini zuraw

Na zdjęciu znajduje się rozłożony mini żuraw z oferty firmy Cranelift, którego łączny zasięg może wynieść blisko 16 metrów, jest to wyjątkowo przydatne narzędzie w montażu balustrad oraz okien. Do montażu okien używa się również specjalistycznych ssawek, które utrzymują szkło we właściwym poziomie.

Ciężka balustrada może zostać podniesiona do odpowiedniej wysokości, ustawiona na miejscu i przytrzymana przez dźwig w trakcie montażu i zabezpieczania. Pozostali pracownicy mogą zostać oddelegowani do innych prac bez spowalniania całego procesu montażowego. Jeśli elementów wymagających użycia dźwigu jest więcej, przyspieszenie prac z wykorzystaniem mini żurawia zaczyna mocno wpływać na terminowość realizacji zlecenia.

Usługi wykonywane z pomocą mini żurawia to gwarancja bezpieczeństwa, jakiej nie są w stanie dać najlepsze zabezpieczenia pracowników i montowanych elementów. Dostępne dla dźwigów rozszerzenia zapewniają stabilny chwyt zarówno ciężkich elementów kamiennych, lekkich balustrad drewnianych, jak i wrażliwych na stłuczenia przeszkleń i okien.

Chcąc sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić etap montażu i wstępnego wykańczania głównych elementów budynków warto postawić na możliwości, jakie oferują mini żurawie.

Ich wynajem może znacząco przyspieszyć prace w branży budowlanej, ułatwić dotrzymanie terminów realizacji kolejnych projektów i zagwarantować wysokie bezpieczeństwo pracy z obniżonym ryzykiem uszkodzenia montowanych elementów, okien i przeszkleń.