Czym zajmuje się projektant wnętrz?

Gama usług realizowanych przez projektanta wnętrz zależna jest od pracowni, dla której on pracuje a także od oczekiwań zleceniodawcy.

 

  1. Inwentaryzacja

Zwykle okazuje się, że wymiary spisane na projekcie, różnią się od realnych rozmiarów wybudowanych lokali. Z tej przyczyny projektant przyjeżdża na plac budowy i sprawdza rzeczywiste rozmiary budynku a także miejsca istniejących łączników hydraulicznych, elektrycznych i tym podobnych. Zastane rozmiary nakłada na spreparowany przez niego projekt. Dzięki temu ma on pewność, że na przykład meble zaprojektowane do wnętrza wejdą do niego bez problemów.

 

  1. Projekt funkcjonalny

Projekt funkcjonalny opisuje rozłożenie elementów w lokalach. Na jego bazie można się dowiedzieć, gdzie na przykład w łazience będzie stała umywalka i jakiego będzie ona rozmiaru. W tej chwili nie określa się jeszcze barw ani konkretnych modeli zaproponowanego wyposażenia. Projekt funkcjonalny składa się najczęściej z rzutów (rysunki ukazujące położenie części na powierzchni, na przykład układ mebli w kuchni) oraz przekroje (rysunki ukazujące położenie elementów na ścianie, na przykład układ szafek łazienkowych na ścianie). Standardem są rysunki zrobione przy wykorzystaniu programów komputerowych. Ich największym plusem jest możliwość umieszczenia na nich dokładnych wymiarów technicznych, które mogą być użyte przez ekipy remontowe oraz stolarzy. Dzięki projektom konkretna ekipa podejmuje pracę bez zbędnego tłumaczenia  tematu ich pracy i obszaru projektu. Projekt zezwala także na szczegółowe obliczenie kosztów przez robotników i dostawców.

 

  1. Kontrolowanie budżetu

Usługa ta polega na dopasowywaniu przez projektanta części wyposażenia wnętrza tak, aby ich łączna suma nie przekroczyła możliwości budżetowych przeznaczonych przez zleceniodawcę. Możliwe jest także użyczenie klientowi informacji na temat aktualnego zużycia budżetu przez stronę internetową przeznaczoną dla klienta.

 

  1. Wizualizacje wnętrz

Wizualizacje wnętrz pomagają klientowi w pojęciu wizji stworzonej przez projektanta. Są one preparowane przez pracownie zróżnicowanymi metodami, począwszy od szkiców robionych ręcznie, aż po fotorealistyczne wizualizacje, które ciężko jest rozróżnić od fotografii.

Wizualizacje pomieszczeń

Chcesz zwiualizować mieszkanie według zestawu mebli, który zamierzasz zamówić? Odwiedź stronę The Frame aby zobaczyć czym zajmują się specjaliści.

  1. Koordynowanie prac

Usługa jest świadczona jako dodatek do nadzoru autorskiego. Opiera się na na koordynacji prac między ekipami realizującymi konkretne roboty budowlane. W ramach tej usługi projektant ustala plan realizacji prac budowlanych przez konkretne załogi tak, aby dotrzymać terminów ukończenia projektu oczekiwanego przez zleceniodawcę. Zajmuje się również zamawianiem materiałów dla klienta, a także kontroluje ich dostawę i proces montażowy.

 

  1. Polecenie rzetelnych firm dostawczyh i wykonawców

Usługa polega na przekazaniu zleceniodawcy listy kontaktów do rzetelnych dostawców oraz wykonawców. Zewala to klientowi na szybszy początek prac i niweluje ryzyko zatrudnienia niewłaściwych wykonawców lub zakupienia towarów u nierzetelnych sprzedawców.