Obecnie, powstaje coraz więcej miejsc publicznych – galerie handlowe, szkoły, restauracje czy miejsca takie jak sale bankietowe itp. Przez znacznie zwiększoną ilość takich miejsc, wzrasta również zapotrzebowanie na wyposażenie toalet, czyli w tym przypadku – na kabiny systemowe. Zapewne niejeden raz byliśmy w toalecie publicznej, w której panujące warunki wręcz odstraszają. Różne są sposoby montowania i budowania kabin, jednak coraz częściej możemy liczyć na bardziej praktyczne rozwiązania. W dzisiejszych czasach, przeważają kabiny systemowe. Są to kabiny wykonywane z różnego rodzaju tworzyw – kabiny są przyjemne zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Materiały, które używane są do tworzenia kabin systemowych są zróżnicowane. Dobiera się je według różnych kryteriów. Wszelki materiały muszą spełniać wszystkie sanitarne oczekiwania, jednak warto również pamiętać o prześwicie (15 cm), o odpowiedniej wysokości kabin (zazwyczaj 200-250cm). Materiały, jakie są używane do produkcji kabin systemowych, powinny być przede wszystkim trwałe i wytrzymałe, dodatkowo zapewniając nam estetykę otoczenia.
Wysokiej jakości kabiny systemowe oferuje firma Green Panel. Mają bardzo bogatą ofertę usług, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dla siebie produkt. Firma jak najbardziej godna polecenia!
Adrian
Kabiny murowane a kabiny systemowe
Wiele jest kontrowersyjnych wątków na forach budowlanych, które dotyczą różnic, wad i zalet kabin murowanych – czyli tradycyjnych – oraz kabin systemowych. Jak wiadomo, technologia idzie wciąż do przodu, poprzez co możemy dość często uzyskiwać informacje na temat różnorodnych nowinek technologicznych. Płyty systemowe są stosunkowo nowoczesnym materiałem, dzięki któremu może powstać porządna i atrakcyjna dla oka kabina systemowa.
Kabiny z płyt systemowych
Według ściśle określonych standardów, kabiny sanitarne powinny mieć nie więcej niż 15 cm tak zwanego prześwitu. Istnieje wiele zalet i korzyści, jakie płyną z wmontowania kabin systemowych. Przede wszystkim nie trzeba wykonywać gruntownych remontów co parę lat. Dodatkowo, kabiny systemowe są bezpieczne. Ewentualna odbudowa kabin systemowych nie trwa zbyt długo. Płyty systemowe są odporne na wilgoć. Ogólnie, kabiny wykonane z płyt systemowych są o wiele prostsze w utrzymaniu czystości. Dodatkowe elementy, które wchodzą w skład takie kabiny, to przede wszystkim zawiasy (najczęściej dwa), uchwyt, klamka oraz specjalny zamek, który informuje o tym, czy kabina jest wolna czy zajęta. Najbardziej popularnymi materiałami, które służą do produkcji kabin systemowych, to laminat, melamina oraz płyta wiórowa.
Melamina jest materiałem łatwo dostępnym i dość tanim. Warto jednak znać podstawowe różnice między melaminą a laminatem. Laminat z kolei jest o wiele bardziej wytrzymały niż melamina. Dodatkowo, znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości kabinę wykonaną z laminatu. Jest to tworzywo wodoodporne, co wydłuża żywotność kabin. Warto wiedzieć, że już praktycznie we wszystkich nowszych miejscach i budynkach stosuje się właśnie laminat. Tworzywo to jest bowiem odporne na wodę/wilgoć, grzyby i brud. Znacznie łatwiej jest utrzymać w czystości kabiny stworzone z laminatu kompaktowego. Warto dodać, że laminat można czyścić za pomocą zwykłych środków chemicznych, które nie uszkadzają nawierzchni laminatu. Wszelkie zadrapania lub otarcia czy obtłuczenia nie zostawiają szkód i śladów na płycie.
Płyta wiórowa jest dość popularnym tworzywem, które stosowane jest w budownictwie. Kabina systemowa wykonana z płyty wiórowej (cieńszej lub grubszej) jest wytrzymała. Stanowi ona mocne tworzywo, które może posłużyć przez wiele lat. Łatwo jest utrzymać taką kabinę w czystości. Płyty wiórowe są szeroko dostępne na rynku. Warto również wymienić płyty lniane, konopne, paździerzowe i inne, które właściwościami, wyglądem i trwałością przypominają płytę wiórową.