Jak wygląda CHIP Tuning samochodu?

specjalistyczna diagnostyka samochoduCHIP Tuning, czyli elektroniczne zwiększenie mocy silnika i poprawienie momentu obrotowego w aucie. To najprostszy i jednocześnie najtańszy sposób, na zwiększenie wydajności silnika, bez bezpośredniej ingerencji w jego jednostki napędowe. CHIP Tuning wykonuje się na dwa sposoby:

  • przez zmianę oprogramowania sterowników elektroniki auta,
  • przez bezpośrednią regulację silnika z uwzględnieniem poszczególnych zmian programowych.

Podniesienie parametrów samochodu dzięki Chip tuningowi

CHIP Tuning przeprowadzany jest indywidualnie, dostosowując regulację programową do jednostek wyjściowych auta. To całkowicie bezpieczny i wysoki jakościowo tuning, który daje też bardzo szybkie efekty. W założeniu tuning przeprowadza się w celu zwiększenia mocy silnika, ale w tym przypadku punktem wyjściowym jest osiągnięcie optymalnych i w pełni bezpiecznych parametrów.

CHIP Tuning, obejmuje:

  • zwiększenie maksymalnej prędkości,
  • poprawienie obrotów silnika,
  • przesunięcie granicy dawki paliwa,
  • zwiększenie kąta zapłonu,
  • wzmocnienie wtrysków.

Zwolennicy wszelkich form tuningu podkreślają, że ten rodzaj podkręcenia wydajności silnika, jedynie wykorzystuje pozostawioną przez producenta rezerwę w jego mocy. Tym bardziej jest to w pełni bezpieczne zwiększenie mocy auta. Skąd wzięły się owe rezerwy? Fabrycznym standardem jest celowe obniżanie osiągów silnika, co ma uchronić go przed zbyt nadmierną eksploatacją. Dodatkowym argumentem jest również wysokość opłat za samochody, które w Europie Zachodniej uzależnione są od mocy silnika. W tym celu wielu producentów wypuszczając samochody na rynek europejski, celowo zaniża ich moc, co nie jest stosowane w tych samych autach kierowanych np. na rynek japoński.

CHIP Tuning to oszczędność paliwa i wydłużenie żywotności auta

Plusem CHIP Tuningu jest wyraźnie zauważalna oszczędność paliwa i wydłużenie żywotności auta. Wiele serwisów kusi kierowców ofertą taniego CHIP Tuningu. Najczęściej za atrakcyjną ceną kryje się zamontowanie power boxa – czyli potocznie zwanego „pudełka”, które podpięte do instalacji samochodu, zmienia parametry komputera silnika. Niewątpliwie wadą tego rodzaju tuningu jest nieodpowiednie dostosowanie go do konkretnego modelu auta, a jedynie bazowanie na ogólnie przyjętych, uniwersalnych parametrach. Zaawansowaną formą CHIP Tuning, jest oferowany przez Time Car, tuning, który polega na przeprowadzeniu modyfikacji bezpośrednio na oprogramowaniu producenta. W wolnym tłumaczeniu polega to na zmianie zawartości zewnętrznej pamięci komputera. Wprowadzane zmiany, nigdy nie są jednakowe dla wszystkich modeli aut, a uwzględniają ich możliwości wyjściowe. W efekcie nie tylko to rzeczywiście zwiększa wydajność silnika, ale też jest bezpieczne dla kierowcy. Elastyczna forma przeprowadzania CHIP Tuningu pozwala na podkręcenie silnika, wg preferencji użytkownika auta.

Efekty CHIP Tuningu

O efektach CHIP Tuningu, możemy mówić wtedy, kiedy przeprowadzimy serię testów sprawdzających poprawiane pomiary. Z dotychczasowych przeprowadzonych prób, największą różnicę Klienci wskazują w kwestii przyspieszania do setki. To czas, który może skrócić się nawet o 5 sek. O efektach CHIP Tuningu decyduje przede wszystkim odpowiednio przeprowadzona i spersonalizowana modyfikacja. W nowych samochodach tuning przeprowadza się poprzez wgranie zmodyfikowanych sterowników przez gniazdo diagnostyczne. W starszych samochodach natomiast CHIP Tuning odbywa się przez wymontowanie kości flash sterownika, ich zamianie, a następnie ponowne wlutowanie. Decydując się na poprawienie osiągów silnika, warto postawić na doświadczonych fachowców.

tuning samochodu

Ofert tuningu jest wiele, jednak prawidłowe przeprowadzenie modyfikacji wymaga wielu lat doświadczenia, nauki i ogromnej wiedzy. Nie polega to jedynie na prostym podkręceniu silnika, ale idealnym dopasowaniu nowych parametrów do danego modelu auta, jego kondycji, oczekiwań właściciela, ale też trasy, którą pokonuje samochód. Indywidualne podejście pozwala przede wszystkim na zachowanie pełnego bezpieczeństwa kierowcy i ochronie silnika, przed jego natychmiastowym zużyciem.

Kierowcy, którzy zdecydowali się przeprowadzić CHIP Tuning, wskazują jednogłośnie na wyraźne zwiększenie dynamiki, zwrotności i lekkości auta. Dodatkowo wzmocnione auto lepiej radzi sobie z pokonywaniem wzniesień, wyprzedzaniem, nagłym skręcaniem i jazdą ze znacznym obciążeniem. Wbrew opiniom, prawidłowo przeprowadzony CHIP Tuning nie przyczynia się do zwiększenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a wręcz przeciwnie, pozwala zaoszczędzić paliwo. Time Car to miejsce, gdzie otrzymasz profesjonalne doradztwo i wsparcie w CHIP Tuningu, który obejmujemy gwarancją. Cieszymy się wieloletnim doświadczeniem w zakresie tuningowania aut, czego dowodem jest tysiące zadowolonych Klientów.