Dlaczego warto używać maski przeciwsmogowe?

Każdy mieszkaniec naszego kraju wie, że gdy przychodzi zima, nagle zaczynamy bardziej niż podczas innych pór roku, dostrzegać zanieczyszczenia, które unoszą się w powietrzu. Jest to w dużej mierze spowodowane rozpoczęciem okresu grzewczego, ale nie tylko. Tak naprawdę cały czas żyjemy wśród smogu, ponieważ przemysł ciągle się rozwija, przybywa samochodów i pomimo wielu zabiegów mających na celu ochronę środowiska, nadal nie umiemy sobie poradzić z rosnącymi zanieczyszczeniami powietrza.

Dobre dla zdrowia

Mówi się, że dzisiaj we wszystkim możemy znaleźć chemię, wszystko, co jemy w jakimś stopniu jest niezdrowe, jednak to nie wszystko. Powietrze, którym oddychamy, odkąd się urodziliśmy jest coraz gorszej jakości i także nam szkodzi. Nie powinniśmy tego bagatelizować. Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego warto zaopatrzyć siebie oraz całą rodzinę – za wyjątkiem noworodków i małych dzieci, które mogą się udusić – w maski odpowiednie dla naszych potrzeb. Stosowanie masek nie należy do niezauważalnych, niedających efektów i niewidocznych zmian. Różnicę w jakości wdychanego powietrza poczujesz od razu i chociaż żaden filtr nie może ci zagwarantować stuprocentowej ochrony, to nawet dziewięćdziesiąt dziewięć procent jest dobrym wynikiem.

Nie zaszkodzi

Niczym nie ryzykujesz. Oczywiście możesz podchodzić do tego sceptycznie i mieć tysiąc argumentów przeciw temu, jednak nic nie tracisz. Najtańsza maska – nie mylić z najlepszą – może kosztować około dziewięciu złotych, to nie jest majątek, a możesz sprawdzić działanie maski niższej jakości. Jeżeli podczas używania jej poczujesz choćby minimalną różnicę, to zastanów się nad tym jak zadziała maska z wymiennymi filtrami i potwierdzającymi ich jakość certyfikatami. Oczywiście będzie ona droższa, ale sam przyznaj, czy nie warto chronić w ten sposób swojego zdrowia? Przecież nic nie tracisz, maska nie może ci zaszkodzić, naprawdę warto spróbować, nawet jeżeli jesteś sceptyczny i uważasz to za niepoważne. Żyjemy w takich czasach, że musimy sięgać po różne metody w celu ochrony swojego zdrowia, pamiętaj o tym.

Maska antysmogowa - BHP Gabi

Nie są nudne

Masz możliwość wybrania różnych masek. Mogą być białe, kolorowe, ze wzorkami, grafikami lub bez nich. Twoja maska nie musi być nudna i kojarzyć się z chirurgami. Producenci dają ci szeroki wybór dzięki czemu na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie. Także nie zrażaj się do nich, nie mów, że są brzydkie, że ci nie pasują, ponieważ to nie jest prawda, być może niedługo maski staną się nie tylko codziennością, ale poprzez swój wygląd będą zdradzały jaki jest ich właściciel, będą go wyrażały.

Niedowiarku, sprawdź to

Każdy, kto pomimo duszącego powietrza, szczególnie w zimowe dni nie chce uwierzyć w to wszystko, może sprawdzić na jakim poziomie aktualnie jest smog w Polsce. Warto zadawać pytania instytucjom i urzędom zajmującym się zagadnieniem zanieczyszczenia powietrza, smogu. Mając aktualne informacje o stanie powietrza można podjąć przemyślaną decyzję o zakupie maski.

Wynik Polski na tle Europy może cię zaskoczyć. Nie jest to w żadnym razie zaszczytne miejsce, dlatego właśnie coraz bardziej popularne są maski i to nie takie zwykłe ze sklepu budowlanego czy podebrane od chirurga, chodzi oczywiście o maski wyprodukowane w celu oczyszczenia powietrza ze smogu. Ich działania można sprawdzić samemu lub oprzeć się na opiniach i badaniach innych ludzi. Ważne, żeby swoją opinię kształtować na podstawie prawdziwych faktów, a podczas badania rynku nie zwieść się fałszywym ekspertom i znaleźć rzetelne informacje. Mimo wszystko, żadna opinia czy badania nie przekonają cię tak bardzo jak rozpoczęcie stosowania maski.