Detekcja ruchu w kamerach monitorujących

Bezpieczeństwo jest niezwykle istotnym elementem, który wpływa na komfort naszego życia. Niestety z każdej strony czyhają na nas rozmaite zagrożenia, w tym między innymi możliwość włamania do naszego własnego domu. Jest to bardzo traumatyczne doświadczenie, które mocno obniża komfort życia oraz poczucie bezpieczeństwa w mieszkaniu lub domu, który powinien być przecież dla każdego swego rodzaju oazą. Dobrym sposobem na zabezpieczenie się przed włamaniami i na kontrolę tego, co dzieje się w domu, jest montaż systemów alarmowych oraz monitoringu na posesji. Jak działają tego typu urządzenia i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Nowoczesna technologia pomoże zadbać o bezpieczeństwo w domu i mieszkaniu

Do włamań w Polsce niestety dochodzi stosunkowo często. Jest to naprawdę ogromny problem, a każdego roku policja odbiera jeszcze więcej zgłoszeń o dokonanej kradzieży wraz z wtargnięciem na prywatną posesję. Dlatego też warto się przed takim zdarzeniem jak najlepiej zabezpieczyć.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w rozbudowany system alarmowy do użytku domowego. Wiele osób decyduje się jedynie na montaż klasycznej jednostki centralnej przy drzwiach. Jest to oczywiście dobry pomysł, jednak warto pomyśleć również o dodatkowym rozbudowaniu tego systemu o dodatkowe czujniki rozmieszczone w domu. Mogą to być czujniki ruchu, czujniki otwierania okien w poszczególnych pokojach oraz dodatkowo monitoring z detekcją ruchu.

Takie urządzenia są nie tylko zabezpieczeniem przed włamaniem oraz możliwością szybkiego powiadomienia odpowiednich służb o podejrzanym zajściu. To także możliwość zdobycia cennego materiału dowodowego w przypadku, gdyby sprawcom udało się dokonać kradzieży i uciec przed pojawieniem się policji, która mogłaby ich złapać na gorącym uczynku. 

wzywanie policji po włamaniu

Monitoring na posesji prywatnej to coraz częściej spotykane rozwiązanie szczególnie w miejscowościach, gdzie gęstość zabudowy nie jest zbyt duża i sąsiedzi mogliby nie zauważyć żadnych podejrzanych zachowań i działań na działce w pobliżu.

Klasyczne kamery jednak pożerają ogromne ilości energii i wymagają regularnego ładowania. Aby znacznie wydłużyć ich czas pracy, warto wybrać specjalne kamery z detekcją ruchu. Tego typu urządzenia działają tylko wtedy, gdy wykryją ruch w pobliżu. W pozostałym czasie są one uśpione. Kamera w stanie spoczynku nie pobiera aż tak dużo energii, dzięki czemu akumulatory w tego typu urządzeniach mogą działać przez naprawdę wiele godzin i w razie potrzeby nagrać obraz, który stanie się cennym materiałem dowodowym w przypadku dokonania kradzieży i może przyczynić się do szybszego rozpoznania oraz schwytania przestępcy. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania i innowacyjne funkcje

Decydując się na system alarmowy oraz monitoring na swojej posesji, warto postawić na wysokiej jakości urządzenia od sprawdzonych producentów. Pozwoli Ci to upewnić się, że urządzenia w razie potrzeby na pewno będą w pełni sprawne i nagrają wszystko, co potrzebne, aby złapać włamywacza.

Skorzystaj z usług renomowanej firmy, takiej jak Innex, która oferuje odporne systemy monitoringu wizyjnego. Innex dopasuje urządzenia do Twoich potrzeb oraz zajmie się ich szybkim, dyskretnym i profesjonalnym montażem. Dzięki temu będziesz miał pewność, że całość jest ze sobą odpowiednio połączona.

Nowoczesne kamery z detektorem ruchu oraz systemy alarmowe są bardzo czułe i wydajne. Ponadto można często obsługiwać je w bardzo wygodny sposób z wykorzystaniem aplikacji na smartfonie. Dzięki temu zawsze można sprawdzić, co takiego dzieje się w Twoim domu, nawet jeśli Cię tam nie ma, i ewentualnie w razie potrzeby zmienić wszelkie ustawienia dotyczące zabezpieczeń, na przykład szybko zmienić kod zabezpieczający lub inne parametry.