Bramy segmentowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Garaż stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń każdego domu. W miejscu tym możemy przechowywać głównie samochód lub dwa, rowery oraz dodatkowe elementy – np. narzędzia do naprawy, opony zamienne oraz inne przedmioty. Aby skutecznie ochronić samochód i pozostałe elementy garażu, należy zamontować właściwe drzwi do garażu lub bramę.
Dziś, szczególnie dużą popularnością cieszą się bramy segmentowe. Ich budowa i działanie dają nam wiele możliwości. Budowa tego typu bram jest bardzo prosta – w miejscu wejścia do garażu, na suficie, montuje się urządzenie, które zwija bramę do góry. W tym momencie, możemy wjechać do garażu i opuścić bramę. Łatwa w użyciu, brama segmentowa ma dziś szerokie zastosowanie.

Przede wszystkim, nowoczesne bramy zapewniają więcej miejsca zarówno w garażu, jak i wokół niego. Istotna jest również izolacja termiczna. Konstrukcja bramy jest bardzo szczelna, co pozwala na zapewnienie dostatecznej ochrony przed niskimi lub wysokimi temperaturami, wilgocią, wiatrem i innymi zjawiskami pogodowymi.

Gdzie bramy segmentowe znajdują zastosowanie?

Ze względu na liczne zalety, jakimi cechują się bramy segmentowe, można je zamontować przede wszystkim w nowym budownictwie. Stawianie nowego domu lub generalny remont, to dwie podstawowe okazje, w których warto zastanowić się nad nowoczesną bramą segmentową do garażu. Ten typ bram znajduje dziś swoje zastosowanie nie tylko przypadku budynków mieszkalnych. Właściwości bram segmentowych pozwalają nam wykorzystać je również w warsztatach, serwisach, miejscach w których przyjmuje się dostawy oraz w firmowych budynkach.

Warto również dodać, że wygląd bram może być bardzo różny. Jest to zależne przede wszystkim od producenta i od tworzywa, jakie się stosuje podczas produkcji. To samo tyczy się kolorów – w ofertach większości firm dominują kolory beżowe, brązowe, białe i czarne. Jest to najbardziej powszechna paleta barw, którą można dopasować do większości domów.

Brama segmentowa

Zalety bram segmentowych

Bramy segmentowe są coraz chętniej wybierane nie bez powodu. Istnieje wiele cech, dla których warto zastanowić się nad montażem takiej bramy:

  • Znaczna oszczędność miejsca – otwieranie bram pionowo zostawia wiele wolnej przestrzeni. Brama podnoszona jest do góry i zwijana – jest to o wiele bardziej komfortowe. W garażu, jak i w jego obrębie, będziemy mieli więcej miejsca do zagospodarowania, niż w przypadku tradycyjnych bram. Po otwarciu garażu, brama jest podniesiona do góry, dzięki czemu drzwi boczne nie będą nam zawadzać.
  • Uniwersalność to jedna z głównych cech bram segmentowych. Obecnie, montaż takiej bramy jest możliwy praktycznie w każdym przypadku. Dodatkowo, montując ten typ bramy, zyskujemy dodatkowe centymetry szerokości niż w przypadku innych bram.
  • Izolacja garażu – materiał, z jakiego wykonuje się bramy segmentowe, pozwala na zachowanie pokojowej temperatury w garażu. Elastyczne uszczelnienia gwarantują nieprzepuszczalność powietrza. Jest to istotne zwłaszcza w przypadkach, gdy nie ogrzewamy naszego garażu.
  • Najwyższa jakość bram segmentowych jest możliwa do uzyskania dzięki certyfikatom. Tego typu bramy spełniają normy europejskie, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne i użytkowe.
  • Sterowanie bramą za pomocą pilota, pozwala nam na wygodne otwieranie i zamykanie bramy, bez wychodzenia z samochodu. Coraz więcej nowoczesnych typów bram posiada taką możliwość. Pilot bezprzewodowy umożliwi nam szybki wjazd na posesję i do garażu.

Źródło fotografii i dodatkowe materiały: http://www.torsystem.com.pl/Bramy-segmentowe,15.html